עבודה בחו"ל
עבודה בחו"ל

יעוץ עבודה בחו"ל

אני מאשר/ת קבלת הצעות, הטבות ומידע במייל/sms. תוכל/י להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.
שלח

תוכן וידאו

מה חשוב לדעת לפני בחירת עבודה

דרכון
מדוע כדאי לטוס לעבוד בחו"ל?
לעבודה בחו"ל לצעירים יש יתרונות רבים העולים על כל החלופות הקיימות בארץ. כיום צעירים
רבים בגילאי 20-30 המחפשים עבודה בארץ נתקלים בקשיים רבים, כגון היצע נמוך של עבודות, שכר מינימום, שעות עבודה מרובות ועוד. עבודה בחו"ל פותחת לך חלון למשרות רבות בתחומים שונים עם שכר גבוה וסיפוק גדול. עבודות אלו מתאימות לצעירם המעוניינים להתחיל את החיים לאחר השחרור מצה"ל ולאפשר לעצמם לטייל, ללמוד ועוד דברים רבים שלא יוכלו לאפשר לעצמם בעבודה במשרה ממוצעת בארץ. אופי העבודה והסביבה הצעירה בשילוב התנאים המיוחדים של חיים בחו"ל יוצרים חוויה חד פעמית שאין דומה לה.
 
כמה כסף ניתן להרוויח בעבודה בחו"ל ?
ישנן כל מיני תשובות לגבי עבודה בחו"ל אך השאלה החשובה היא בדרך כלל "האם עושים הרבה כסף בזמן קצר?". בסופו של דבר, כנראה שאין תשובה חד משמעית לגבי גובה השכר, אך מדובר בסכומים הגבוהים משמעותית מהמשכורות המוצעות בארץ. חשוב לציין כי ישנו משתנה נוסף בתשובה לשאלה והוא האדם שנוסע, במידת החריצות שלו והרצון שלו להתמיד ולהצליח. כמו בכל תחום ישנם שיצליחו יותר וישנם כאלו שיצליחו פחות לכן הכנה יסודית כבר מהארץ עוזרת ומעלה את הסיכוי שלכם להרוויח כמה שיותר. חשוב לזכור כי כסף לא גדל על העצים בשום מקום בעולם ועל מנת להרוויח סכומים אלו צריך לעבוד קשה.
 
איך יודעים באיזו עבודה לבחור?
ראשית, חשוב להבין מהן דרישות התפקיד ואופי העבודה עוד מהארץ. האם המשרה דורשת יכולת מכירה? מהי רמת השפה הנדרשת? מהן שעות העבודה? האם יש צורך ברישיון נהיגה מיוחד? השאלות הן רבות וחשוב לאסוף כל מידע אפשרי בכדי שתוכלו לבחור את המשרה שתואמת את היכולות שלכם. רוב החברות מנהלות משרדים בישראל. תוכלו לגשת אליהם, להיפגש פנים מול פנים עם מנהלים בחברות ואף לשוחח עם עובדים לשעבר. כך תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות ולבחור את העבודה המתאימה לכם ביותר.
 
איך אני אדע באיזו חברה כדאי לי לעבוד?
בנסיעתכם לחו"ל תעבדו בחברה שמספקת לכם הכשרה, מוצרים, עזרה בארגון מגורים ועוד. בכל תחום יש עשרות חברות שיציעו לכם עבודה בחו"ל וישמחו להעסיק אתכם, אך איך בוחרים בחברה אחת מבין הרבות? הדבר החשוב ביותר בבירור בין החברות בתחום שבחרתם הוא לא להשתכנע להצעה הראשונה, מפתה ככל שתהיה. מומלץ לברר פרטים מול לפחות לשלוש-ארבע חברות שונות העובדות באותה המדינה ובאותו התחום על מנת לקבל מושג מה מקובל שם. בשיחה תקבלו רושם ראשוני על החברה ולכן שאלו כמה שיותר שאלות ולאחר מכן השוו בין כל ההצעות. שאלו על תשלום עבור כרטיסי טיסה, שכר הדירה או כל הוצאה הנלוות לעבודה. שאלו גם לגבי השכר, וותק החברה ומהי ההכשרה שתעברו.
 
האם העבודה היא חוקית?
החברות בחו"ל חוקיות. הן רשומות ברשם החברות במדינה שבה הן פועלות. המשמעות היא שהעסק פועל ע"פ חוקי המדינה. על מנת לעבוד יש צורך להוציא אישורי עבודה לעובדים מישראל. ישנן חברות שהעסק שלהם חוקי אבל הם מעסיקים עובדים ללא אישורים מתאימים. מנגד יש הרבה חברות שעובדות באופן חוקי לגמרי - גם רשומות ברשם וגם מוציאות ויזות עבודה ואשרות עבודה לכל העובדים שלהם. חשוב לדעת שלבעלי דרכון זר יש סיכוי גבוה יותר לקבל אשרת עבודה אוטומטית. עם זאת עובדים רבים אחרים מקבלים מדי שנה ויזות עבודה שונות התואמות לחוקי המדינה בה הם עובדים.
המשך קריאה»