תרמילאים
חיפוש טיול תרמילאים
בחר יעד
יעדים נפוצים
    יעדים נוספים
    הלוך ושוב
    כיוון אחד
    (24-64)
    (12-24)
    (2-12)
    (0-2)

    כסף ושערי חליפין

    כסף ושערי חליפין
    24 רופי זה הרבה או מעט?
    מחשבון שערי חליפין נותן מושג לגבי הפרשי שערים ומטבעות שונים. שערי חליפין עלולים להשתנות במהלך הטיול, אבל הם נותנים מושג לגבי הסכום שיש לחסוך לטיול.
    כדאי להשוות ולבדוק שערי מטבעות לפני שמחליפים כספים ולברר בבנקים ובמשרדי החלפת הכספים ("צ'יינג' ספוט) לגבי שערי החליפין בבית העסק והאם לוקחים עמלות בנוסף.
     
    שערי מטבע עפ"י המפורסם בבנק ישראל.
     
    חישוב החלפת כספים ב164 מדינות בעולם.
     
    מידע לנוסעים לחו"ל של בנק הפועלים.
     
    מידע של המוסד לביטוח לאומי לשוהים בחו"ל.
     
    מכשירים למשיכת מזומנים ושרותים בנקאיים נוספים ברחבי העולם.
     
    עם יותר ממיליון כספומטים ב-210 מדינות, אתם אף פעם לא יותר מדי רחוקים מכספומט של מסטרקארד.
     
    טרוולרס צ'ק :
    המחאות נוסעים או טרוולרס צ'ק הן אחת מהדרכים הבטוחות ביותר לטייל עם כסף. טרוולרס צ'קס מונפקים על ידי חברות האשראי במטבעות שונים, כשהפופולאריים ביותר הם דולר ויורו בערכים של 50 ו-100 דולר/יורו. בישראל ניתן לקנות טרוולרס צ'קס בסניפי הבנקים וכן בבנק הדואר.
    טרוולרס צ'קס הם לשימוש אישי בלבד. כשהולכים לקנות טרוולרס צ'קס יש לצטייד בדרכון חתום. במעמד הקניה חותמים על כל אחד ואחד מהטרוולרס צ'קס חתימה הזהה לחתימה בדרכון. בשעת ההמרה בחו"ל תצטרכו שוב לחתום על הטרוולרס צ'קס לעיני הפקיד.
     
    במקומות רבים בעולם אפשר לשלם בעזרת טרוולרס צ'קס בבתי עסק וניתן לפדותם בבנקים גם באזורים הנידחים ביותר. בחלק מהארצות ובחלק מהבנקים גובים עמלה על פדיון טרוולר צ'קס. כדאי לברר אצל הפקיד את גובה העמלה והאם העמלה היא לפי המחאה או לפי הסכום הכולל. פדיית שני שטרות בני $50 עלולה לעלות יותר מפדיון טרוולר צ'ק של $100. ברוב המקרים עמלת ההמרה של הטרוולרס צ'קס נמוכה יותר מעמלת המשיכה מכספומטים.
     
    כשקונים טרוולרס צ'קס מקבלים קבלה שעליה מודפסים המספרים הסידוריים של הטרוולרס צ'קס אותם רכשתם וכן דף עם מספרי הטלפון של חברת האשראי המנפיקה ברחבי העולם. חשוב לצלם עותק נוסף של המסמכים הללו ולהפריד בינם לבין הדרכון לבין הטרוולרס צ'קס. בכל פעם שמחליפים טרוולרס צ'ק יש לרשום את המספר הסידורי של ההמחאה, את הסכום, תאריך ההמרה ומקום ההמרה.
     
    במקרה של אובדן או גניבת טרוולרס צ'קס יש להתקשר מייד לחברת האשראי על מנת לבטלם. כשמגיעים לעיר גדולה בה יש סניף של החברה שהנפיקה את הטרוולרס צ'קס ניגשים לסניף, מציגים את הקבלה המקורית על הרכישה וכן את רישום הטרוולרס צ'ק שכבר נפדו ומקבלים המחאות חדשות במקום אלה שאבדו.
     
    מכשירים למשיכת מזומנים ושרותים בנקאיים נוספים ברחבי העולם.

    תוכן וידאו