מתח חשמל בפריז
דגל צרפת
GMT + 1 06:21
מטבע מקומי: אירו - €
בהיר 6°C-14°C
שפה: צרפתית
אירועים פריז
מתח חשמל: 230V

מתח חשמל בפריז

צרפת
מתח החשמל בפריז הוא: 230V

מתח חשמלי
מתח החשמל שבשקעים משתנה ממדינה למדינה. תיירים המגיעים לצרפת או מטיילים החוזרים מחופשה ומביאים איתם מכשירים חשמליים אשר נרכשו בחו"ל עשויים להיתקל בשקע אשר אינו תואם או מתח חשמלי שונה. חיבור מכשיר חשמלי אשר אינו תואם את רשת החשמל המקומית עשוי לגרום לו לחדול מלעבוד. מתח החשמל בפריז עשוי להיות שונה מהמתח בו משתמשים בישראל. בנוסף, בכל מדינה משתמשים בסוגים שונים של שקעים ותקעים. לכן, לפני כל נסיעה יש להיערך בהתאם על מנת למנוע תקלות ועוגמת נפש.

מתח חשמל בפריז
מתח החשמל נמדד בוולט (Volt). במרבית הארצות נע המתח בין 220-240 וולט, ובמדינות אחרות בין 110-127 וולט. המתח החשמלי בפריז הוא 230 וולט.
אם ברשותכם מכשיר חשמלי ואינכם בטוחים לגבי חיבורו לחשמל בפריז, אל תהססו לפנות לכל חנות אלקטרוניקה או צילום. כמעט על כל מכשיר יהיה רשום מתח חשמלי בו הוא עובד. מכשירים מסוימים, כמו למשל מחשבים ניידים, יכולים לעבוד בשני טווחי המתח החשמלי, אך אין לחברם לרשת החשמל אם אינכם יודעים בבטחה שהדבר בטוח.

הארקה בפריז ומידע נוסף
הארקה היא חיבור חשמלי, במקרה זה לרוב בין בניינים לקרקע, המאפשרת לתשתית במבנה לפרוק מתח מיותר ולמנוע פגיעה במכשירים במקרה של קפיצות במתח. במרבית המבנים המודרניים בצרפת קיימת הארקה, אם כי חשוב לבדוק ולוודא שהיא קיימת במלון או במבנה בו אתם שוכנים בעת החופשה. במבנים ללא הארקה עלולות לחול קפיצות במתח שעשויות לפגוע במכשירים החשמליים.
רשת החשמל במדינות שונות פועלת בתדרים שונים, בין 50 ל-60 הרץ. להבדלים אלו אין משמעות על מכשירי חשמל פשוטים, למעט אלו המופעלים ע"י מנוע חשמלי.

לסיכום, לקראת חופשה בפריז רצוי לבדוק את המתח בו פועלים המכשירים שאתם מביאים עמכם והאם התקע שלהם תואם לשקעים בצרפת. מתאמים ניתן למצוא במרבית חנויות האלקטרוניקה. אם אתם מתכננים לצאת מהעיר לאזורים מבודדים יותר, מומלץ לרכוש מתאמים מראש.