דגל מקסיקו
GMT - 6 02:14
מטבע מקומי: פסו מקסיקני - MXN
בהיר 11°C-26°C
שפה: מקסיקנית
אירועים מקסיקו סיטי
מתח חשמל: 127V

זמן במקסיקו סיטי

מקסיקו
השעה במקסיקו סיטי היא: 02:14

מה השעה במקסיקו סיטי
כשאתם נוסעים לחו"ל, אל תשכחו לוודא מה השעה במקסיקו. מאחר והגוף שלנו הוא לא שעון מכני, לא ניתן לכוון את השעה בראש, ועלול לקחת לנו זמן מה להתאקלם לשעה במקסיקו סיטי. כאשר הגוף מורגל למעגל היום והלילה של ארץ מסוימת, מעבר מהיר לארץ אחרת מבלבל לנו את המערכות. תופעה זו נקראת ג'ט לג, או בשמה העברי – יעפת. היא לעתים מתאפיינת בתופעות כמו ערנות או עייפות בשעות בלתי סבירות, כאבי ראש, בלבול ולפעמים אף בבחילות.
התאקלמות לשעון מקסיקו סיטי עלולה לקחת כמה ימים, בהתחשב בארץ ממנה אתם מגיעים והשעון בה. שינה במטוס, שינוי שעות השינה בהדרגה ובמקרים מסוימים אפילו כדורי שינה, יוכלו לעזור לכם להתמודד עם התופעה.

אזורי זמן
העולם מחולק לאזורי זמן, Time zones באנגלית, כך שלכל יעד בעולם מוגדר השעון לפיו מתנהלים בו החיים, בהתאם למיקומו הגיאוגרפי של היעד. קו האפס, אשר כל אזורי הזמן מותאמים אליו בהתאם למרחקם ממנו, שוכן ברובע גריניץ' שבלונדון, ומוגדר בשם (UTC (Coordinated Universal Time, או בשמה הנפוץ יותר - (GMT (Greenwich Mean Time. יעדים הנמצאים ממזרח לגריניץ' מוגדרים כ- '+GMT', ויעדים השוכנים ממערב מוגדרים '-GMT'. שעון מקסיקו סיטי הוא GMT-6. אם אינכם יודעים את השעה במקסיקו סיטי, תוכלו לחשב אותה לפי השעון המקומי ויחסו ל- GMT. ישנן מספר ארצות אשר עובדות לפי שעון השונה גם בדקות משער אזורי הזמן, ולכן מומלץ לברר היטב את הבדלי השעות לפני שעולים על טיסה למקסיקו סיטי.

שעון מקסיקו סיטי והשפעתו על תכנון הטיול
אם אתם מתכננים נופש במקסיקו סיטי, רצוי לברר מראש מה השעה במקסיקו סיטי. ידיעת השעה המקומית תעזור לכם בבחירת שעת הטיסה ותכנון הטיול לפי השעה בה תנחתו. תכנון נכון של הטיסה לפי אזור הזמן במקסיקו סיטי עשוי להרוויח לכם יום טיולים שלם אם תגיעו לעיר לפני הצהריים, או לחלופין אם תמריאו ממנה בשעות הערב. הבדלי שעות במקסיקו יכולים להשפיע רבות על הטיול שלכם אם תיקחו אותם בחשבון בעת תכנון החופשה.
במידה ונקלעתם לג'ט לג, נסו כבר בימים הראשונים להישאר ערים מספר שעות נוספות ולקום בשעה המיועדת בכל זאת. אמנם תהיו מעט עייפים במהלך היום, אבל השינה בלילה שלאחר מכן תעזור "לאפס את המערכות". אם תופעות הלוואי אינן עוברות מעצמן, אל תהססו לפנות לרופא או במקרים מסוימים לקחת כדור שינה.