דגל מקסיקו
GMT - 6 06:14
מטבע מקומי: פסו מקסיקני - MXN
שפה: מקסיקנית
אירועים מקסיקו סיטי
מתח חשמל: 127V

מטבע במקסיקו סיטי

מקסיקו
המטבע במקסיקו הוא: פסו מקסיקני

שווי הפסו מקסיקני / המרת מטבע במקסיקו סיטי
כסף הוא הנושא החשוב וגם המציק ביותר בזמן הטיול. לצאת לטיול באירופה , ארה"ב וביעדים אטרקטיביים כמו מקסיקו סיטי מצריך מאיתנו לחסוך ולתכנן את גובה התקציב המוקצב לבזבוזים – גובה התקציב גם יכריע על יעד הטיול. הדבר הבא שעליכם לעשות הוא לבדוק כמה שווה מטבע במקסיקו סיטי וכמה כסף יישאר לכם לאחר שתמירו מטבע במקסיקו סיטי
שווי המטבע משפיע באופן משמעותי על כמות הבזבוזים שלכם - בעזרת המטבע המקומי אתם קונים אוכל ושתייה, מבצעים קניות, אטרקציות ועוד.
מטבע במקסיקו סיטי אפשר להחליף כמעט תמיד לכסף בינלאומי בלבד. אין סיכוי רב שExchange כלשהו יסכים לקחת את השקל ולתת לכם פסו מקסיקני, לכן לפני שאתם יוצאים חובה לדאוג לכסף בינלאומי כמו דולרים או יורו.

החלפת כסף בחו"ל
החלפת כסף במקסיקו סיטי מתבצעת בבנקים או בעסקים פרטיים שקיבלו את אישור המדינה לעסוק בהמרת כספים.
שווי הכסף של הפסו מקסיקני נקבע על פי הבנק המרכזי, ישנו שער יציג, שער קניה ושער מכירה. שערי הקנייה והמכירה אינם החלטה גורפת וכל מקום קובע לעצמו את המחיר המדויק ע"י עמלה, אתם צריכים למצוא את התמורה הגבוהה לכספכם. אם אתם רוצים למצוא את המקום הזול ביותר עבור המרת מטבע במקסיקו סיטי לפסו מקסיקני,עליכם לטייל ברחבי העיר ולבדוק בכמה בנקים וכמה עסקים פרטיים.
אלא אם אתם בשטחי האיחוד האירופי, בדרך כלל סוג המטבע במקסיקו טוב רק למקסיקו, אם אתם הולכים לבקר ביותר ממדינה אחת עליכם להחליף סוג מטבע למטבע של המדינה השכנה.
המרת מטבע פסו מקסיקני בישראל לא תמיד מתאפשרת, חלק מהמטבעות אינם שמישים בארץ ובפועל תשתמשו בכסף רק אם תגיעו חזרה למקסיקו בפעם אחרת.

החלפת כסף בארץ או במהלך הטיול?
אם אתם רוצים להוזיל את עלויות הטיול החליפו את הכסף שלכם עוד בארץ כי לעתים זה יותר זול אך כמובן שמומלץ לברר קודם, כמובן אם ישנה אפשרות (לא כל המטבעות מתקבלים בארץ). בארץ אתם תפקידו שקלים ובתמורה תקבלו שווי מטבע פסו מקסיקני, בשיטה הזאת אתם מדלגים על המרה נוספת של השקל לכסף בין לאומי.

סכנות/ זיופים
• מטבע במקסיקו סיטי כמו בארץ ניתן לזיופים. אל תפנו לחלפני כספים שאינם בעלי תעודות או כאלה שבאים אליכם ברחוב.
אם אתם רוצים להיות בטוחים שהכסף שקיבלתם מקורי, פנו אל החלפן ובקשו ממנו ללמוד את הסימנים לשטר חוקי.
• לא להסתובב עם כמות גדולה של פסו מקסיקני אתם לא רוצים להיתקע עם כמויות של כסף מקומי. בנוסף שערי הקנייה גבוהים מאלה של המכירה ולכן שמוכרים את הכסף מפסידים קצת.
• אין צורך להסתובב עם כמויות של כסף מזומן, בעידן המודרני אפשר למשוך כסף מקומי עם כרטיסי אשראי שונים או לקנות טרוול צ'ק שנחשב לבטוח ואמין.