דגל מלטה
GMT + 1 18:32
מטבע מקומי: אירו - €
בהיר 11°C-19°C
שפה: מלטזית
אירועים מלטה
מתח חשמל: 230V

השפה במלטה

מלטה
השפה המדוברת במלטה, מלטה היא: מלטזית

מה השפה במלטה, מלטה
אחד הדברים שמרתיעים ישראלים רבים מלצאת לטייל הוא פחד על קשיי שפה. ביעדים רבים בעולם אמנם מדברים אנגלית בסיסית לפחות אך יש גם יעדים שיהיה לכם קשה להתמצא בהם – במיוחד באזורים עם מעט תיירים. רגע לפני שאתם ממריאים לחופשה החלומית שלכם, לימדו כמה מילות נימוס והתמצאות כמו תודה, בבקשה, סליחה, כמה עולה ומילות שאלה בסיסיות.
יעדים כמו מלטה אמנם מתאימים לתיירות אך בכל זאת, שפה במלטה לא לומדים ביומיים. לעיתים למידה של כמה מילים שתלמדו ירשימו מאוד את המארחים. לפעמים תקבלו מחיר טוב , או חדר זול רק בגלל שזרקתם כמה מילים. אולי עם הגייה לא נכונה אבל עדין ניסיתם את שפת הדיבור במלטה ואל תתביישו המקומיים ישמחו לשמוע אתכם מנסים לדברמלטזית

חשיבות השפה המלטזית
אתם בטח שואלים את עצמכם מה יעזרו לי כמה מילים. אז נכון את השפה במלטה - מלטזית לא תלמדו לגמרי עדיין גם אם תדעו רק כמה מילים תקבלו עזרה או שירות במסעדה ובית מלון מהר יותר משאר התיירים. ואם אתם רוצים לקבל יחס אחר מהמקומיים אתם צריכים לדעת איך לדבר איתם, ולכן צריך ללמוד מה השפה במלטה

לימודי שפה מלטזית
שפה במלטה היא אותה שפת דיבור במלטה,שונות מהעברית שאנו מכירים - מעבר לכיוון הכתיבה שעלול להשתנות, הצלילים והמבטא שונים גם הם. אם אתם מתכננים שהייה ארוכה ב- מלטה ואתם רוצים להשקיע - התחילו את לימוד השפה המלטזית עוד בארץ. בדקו מראש מה השפה במלטה ובדקו על הקורסים השונים ללמוד אותה.
בתי ספר לשפות וקורסים ישמחו לעזור לכם ללמוד את שפת הדיבור במלטה איך מבטאים נכון ואולי גם כתיבה חלקית וקריאה חלקית. הכל תלוי כמה אתם רוצים לדעת, המלצתי היא להשקיע ע"י לימוד שפה של מלטה – לפחות קחו אתכם ספרון ולמדו על המושגים החשובים - ידיעת עוד שפה יכולה רק לתרום לכם.
לאחר שהגעתם לבית המלון התעקשו ללמוד מילים חדשות ככל הזמן. כל אוכל חדש שאתם אוכלים, סלנג מקומי.
שפת הדיבור במלטה, מלטה חדשה לכם ואתם חייבים לתרגל אותה כל הזמן, לאחר לימוד מילה חדשה חובה להשתמש בה כמה פעמים עד שזוכרים אותה.
אם תרצו לחזור ל-מלטה ביום מן הימים, אל תשכחו שללמוד את השפה המלטזית לא מחייב שהיא תישאר בזיכרונכם. שפה חדשה דורשת תרגול אחרת תשכחו את כל למדתם.

שפה מלטזית - המלצות התמודדות
• הקפידו להסתובב עם פנקס ועט , רשמו מילים חדשות אותן תשננו בערב.
• למי שרוצה לשמור על השפה, ניתן לצפות בטלוויזיה או להקשיב למוסיקה. שמיעה חוזרת של שפה במלטה, מלטה תעזור לכם להיזכר בשפה.
• אם אתם רוצים להגות נכון את המילים בקשו מאחד המקומיים לכוון אתכם עד שתצליחו לדבר בלי טעויות.
• ולסיום – אל תתנו לשפה לעצור אתכם. אחד הדברים המהנים ביותר בטיול הוא המפגש עם התרבות והשפה המקומית.