דגל בולגריה
GMT + 2 10:09
מטבע מקומי: לב בולגרי - BGN
מעונן חלקית 3°C-11°C
שפה: בולגרית
אירועים בורגס
מתח חשמל: 230V

זמן בבורגס

בולגריה
השעה בבורגס היא: 10:09

מה השעה בבורגס
כשאתם נוסעים לחו"ל, אל תשכחו לוודא מה השעה בבולגריה. מאחר והגוף שלנו הוא לא שעון מכני, לא ניתן לכוון את השעה בראש, ועלול לקחת לנו זמן מה להתאקלם לשעה בבורגס. כאשר הגוף מורגל למעגל היום והלילה של ארץ מסוימת, מעבר מהיר לארץ אחרת מבלבל לנו את המערכות. תופעה זו נקראת ג'ט לג, או בשמה העברי – יעפת. היא לעתים מתאפיינת בתופעות כמו ערנות או עייפות בשעות בלתי סבירות, כאבי ראש, בלבול ולפעמים אף בבחילות.
התאקלמות לשעון בורגס עלולה לקחת כמה ימים, בהתחשב בארץ ממנה אתם מגיעים והשעון בה. שינה במטוס, שינוי שעות השינה בהדרגה ובמקרים מסוימים אפילו כדורי שינה, יוכלו לעזור לכם להתמודד עם התופעה.

אזורי זמן
העולם מחולק לאזורי זמן, Time zones באנגלית, כך שלכל יעד בעולם מוגדר השעון לפיו מתנהלים בו החיים, בהתאם למיקומו הגיאוגרפי של היעד. קו האפס, אשר כל אזורי הזמן מותאמים אליו בהתאם למרחקם ממנו, שוכן ברובע גריניץ' שבלונדון, ומוגדר בשם (UTC (Coordinated Universal Time, או בשמה הנפוץ יותר - (GMT (Greenwich Mean Time. יעדים הנמצאים ממזרח לגריניץ' מוגדרים כ- '+GMT', ויעדים השוכנים ממערב מוגדרים '-GMT'. שעון בורגס הוא GMT2. אם אינכם יודעים את השעה בבורגס, תוכלו לחשב אותה לפי השעון המקומי ויחסו ל- GMT. ישנן מספר ארצות אשר עובדות לפי שעון השונה גם בדקות משער אזורי הזמן, ולכן מומלץ לברר היטב את הבדלי השעות לפני שעולים על טיסה לבורגס.

שעון בורגס והשפעתו על תכנון הטיול
אם אתם מתכננים נופש בבורגס, רצוי לברר מראש מה השעה בבורגס. ידיעת השעה המקומית תעזור לכם בבחירת שעת הטיסה ותכנון הטיול לפי השעה בה תנחתו. תכנון נכון של הטיסה לפי אזור הזמן בבורגס עשוי להרוויח לכם יום טיולים שלם אם תגיעו לעיר לפני הצהריים, או לחלופין אם תמריאו ממנה בשעות הערב. הבדלי שעות בבולגריה יכולים להשפיע רבות על הטיול שלכם אם תיקחו אותם בחשבון בעת תכנון החופשה.
במידה ונקלעתם לג'ט לג, נסו כבר בימים הראשונים להישאר ערים מספר שעות נוספות ולקום בשעה המיועדת בכל זאת. אמנם תהיו מעט עייפים במהלך היום, אבל השינה בלילה שלאחר מכן תעזור "לאפס את המערכות". אם תופעות הלוואי אינן עוברות מעצמן, אל תהססו לפנות לרופא או במקרים מסוימים לקחת כדור שינה.