טיסות לאוקראינה
טיסות זולות לאוקראינה
הרשמה לדילים בתיירות, פנאי ונופש - עד 50% חסכון ישירות למייל / sms

מידע כללי על אוקראינה

אוקראינה שהפכה למדינה עצמאית בתחילת שנות התשעים, עם פירוקה של ברית המועצות, היא היום מדינה גדולה שמנסה לרוץ אחר מדינות אירופה האחרות ולמצוא לעצמה נתח תיירותי משלה. חופי הים השחור, העיר קייב שהפכה לבירה אירופאית מפותחת עם אטרקציות רבות, בתי מלון, מסעדות וחנויות – וממשיכה להתפתח ולשפר את המערך התיירותי בה, העיר אודסה בדרום המדינה שמשמשת כעיירת קייט לכל דבר ואומן, שהפכה ליעד נחשק אצל יהודים רבים, בזכות קברו של הרבי נחמן מבראסלב שנמצא בעיר והוכר כאתר מורשת לאומית על ידי הממשלה האוקראינית. 

בקייב תוכלו לפגוש בבתים עתיקים קלאסיים ששמורים היטב ומאפשרים הצצה לתרבות האוקראינית והארכיטקטורה העשירה, בית האופרה, הפארקים הרבים ושלל האטרקציות ההיסטוריות שבה מאפשרים ביקור מהנה במיוחד בקייב, גם אם אינה מפותחת כמו בירות אירופה האחרות. קייב היא לא רק עיר בירה עמוסה באטרקציות אלא גם מקום תרבותי עם שלל קונצרטים, גלריות לאמנות, מופעים ועוד. בנוסף, ניתן לבקר בבאבי יאר, אחד המקומות המרגשים ביותר עבור ישראלים, שם נספו בתקופת השואה יהודים רבים ילידי קייב ואוקראינה בכלל. 
 
אומן היא נקודה רגישה ומרגשת אצל ישראלים רבים, בעיקר מהמגזר הדתי. טיסות לאוקראינה שעמוסות ביהודים דתיים שעושים את דרכם לקברו של הרבי נחמן ניתן למצוא במהלך כל השנה וחבילות רבות מציעות גם טיסות זולות לאוקראינה וביקור בקברו של הרבי. לצד הביקור בקבר, ניתן להכיר עיר וגם מחוז יפיפה, עם איזורים כפריים ירוקים, חקלאות חוות פורחת וחיים אקדמיים עשירים, בזכות הסטודנטים שמגיעים ללמוד באוניברסיטאות של אומן. 
 
עיר נוספת שהפכה ליעד תיירותי בזכות מיקומה לצד ההרים הקרפטיים היא לבוב. לבוב היא עיר עתיקה עם אווירה אירופאית לכל דבר, היא גם מרכז תרבותי והיסטורי חשוב באוקראינה בזכות אינספור מוזיאונים שממוקמים בה, ביניהם המוזיאון ההיסטורי, המוזיאון הלאומי, מוזיאון האמנות והמוזיאון לכלי נשק. בית האופרה של לבוב הוא אטרקציה ארכיטקטונית יפיפייה והוא נחשב לאחד היפים באירופה. 
 
לבסוף, מי שמחפש לנפוש באוקראינה יכול להנות מנופש בעיר אודסה, שנחשבת לעיירת קייט תיירותית מאד, הממוקמת על חוף הים השחור. באודסה, מאה תשעים ושתיים המדרגות של פוטמקין, רובע יהודי שבו נותרו היום כמה אלפי יהודים ובעבר היווה את אחד מריכוזי היהודים הגדולים באירופה וכן את המנהרות התת קרקעיות שהיו מחצבות במאה ה-19 והיום מספקות יעד תיירותי מרתק. 

טיסות לאוקראינה
טיסות לאוקראינה ממריאות מנמל התעופה בן גוריון במהלך כל ימות השנה, כשבמהלך ההילולה באומן יוצאת רכבת אווירית של ממש מבן גוריון. חברות המציעות כרטיסי טיסה לאוקראינה הן אל על, British Airways, Aerosvit Airlines ו-UIA. טיסות לאוקראינה מישראל נוחתות בנמל התעופה של קייב וישנן גם טיסות ישירות לאומן. במשך השנה מציעות חברות תעופה רבות טיסות זולות לאוקראינה על בסיס טיסות צ'רטר. משך טיסה לאוקראינה מישראל הינו כשלוש שעות וחמישים דקות. 
 

נמל התעופה

טיסות לאוקראינה מגיעות לרוב לנמל התעופה בוריספיל בקייב, בירת המדינה – הגדול מבין שלושה נמלי תעופה שנמצאים בקרבת העיר. נמל התעופה בוריספיל ממוקם כ-29 קילומטרים מקייב ומצויד בטרמינל בינלאומי שהוא נקודת המוצא של כל תייר המגיע על גבי טיסות לאוקראינה. 
 
בנמל התעופה הזה ישנם שירותי השכרת רכב, תחבורה ציבורית לעיר קייב וכן לעיר בוריספיל הסמוכה לנמל התעופה, בתי קפה, חנויות דיוטי פרי, החלפת כסף ועוד. טרמינל טיסות הפנים מציע שירותי מעבר למקומות נוספים באוקראינה ולערים במדינות שכנות. מי שרכש כרטיסי טיסה זולים לאוקראינה בעיקר של חברות תעופה זרות יכול למצוא את עצמו נוחת בנמלי התעופה האחרים, ז'וליאני ואנטונוב, אך מספר הטיסות הבינלאומיות המגיעות לנמלים אלו קטן מאד. 

מתי כדאי לנסוע לאוקראינה?

טיסות לאוקראינה יוצאות מבן גוריון לאורך כל ימות השנה אך התקופה הטובה ביותר לטייל בין נופיה של המדינה היא תקופת הקיץ, בין מאי לספטמבר. בחודשי הסתיו והחורף אוקראינה היא אופציה גשומה, קרה ומושלגת ואינה מהווה יעד תיירותי קל לעיכול.  
 

ההגעה לאוקראינה

אל אוקראינה מגיעים כאמור בטיסה ישירה וקצרה למדי מישראל. שדה התעופה הבינלאומי של אוקראינה מחובר לעיר קייב, בירתה, באמצעות רשת אוטובוסים, רכבת וגם מוניות. מתחנת הרכבת המרכזית בקייב ניתן לצאת ליעדים נוספים באוקראינה ולחילופין, להיעזר בטיסות פנים כדי להגיע לאומן או לבוב. 
המשך קריאה»

מי שהתעניין ביעד זה, התעניין גם ב:

יעדים נפוצים באוקראינה

טיסות לקייב
קייב של שנות האלפיים הפכה ליעד תיירותי לכל דבר ולכן טיסות לקייב מישראל יוצאות באופן סדיר במהלך רוב ימות השנה, כשבתקופת חג המולד המחירים עולים מעט. אל-על, Aerosvit וחברת התעופה UIA מציעות טיסות לקייב מספר פעמים בשבוע ובתקופות מסוימות ניתן למצוא טיסות זולות לקייב של חברות אלו. משך טיסה לקייב הינו שלוש שעות וחמישים דקות בממוצע.

שדה התעופה

שלושה נמלי תעופה משרתים את מי שמגיע לאוקראינה באמצעות טיסות לקייב אך נמל התעופה הבינלאומי בוריספיל הוא הנמל העיקרי. הנמל ממוקם בסמוך לעיר בוריספיל וכ-29 קילומטרים ממזרח לקייב עצמה. ישנם שני נמלי תעופה נוספים הסמוכים לקייב – ז'וליאני ואנטונוב, אך רוב חברות התעופה המציעות טיסות לקייב נוחתות בבוריספיל.

כל מי שמגיע על טיסה לקייב מגיע לטרמינל B בבוריספיל, שהוא הטרמינל הבינלאומי. זהו טרמינל חדש ויעיל, ובו שירותים תיירותיים רבים – שירותי השכרת רכב, תחבורה ציבורית לעיר, חנויות, בתי קפה, מסעדות, חלפני כספים ועוד. טרמינל A משרת באי טיסות לקייב שממשיכים בטיסות פנים לרחבי אוקראינה או לערים סמוכות במדינות השכנות.

מתי כדאי לנסוע לקייב?

טיסות לקייב יוצאות מישראל במהלך כל ימות השנה אך בתקופת החורף לא מומלץ להזמין טיסה לקייב שכן מזג האוויר מושלג וקפוא במיוחד. בתקופת חג המולד מחירי כרטיסי טיסה לקייב עולים באופן משמעותי בגלל תנועת החוגגים, ולכן מומלץ בעיקר לבקר בקייב בחודשי האביב והקיץ, אז מזג האוויר נוח יותר וניתן למצוא טיסות לקייב בקלות רבה יותר.

ההגעה לקייב

חברת האוטובוסים Atass מאפשרת הגעה נוחה למי שנחת לאחר טיסה לקייב ומחפש דרך קלה להגיע לעיר. האוטובוסים יוצאים במשך כל שעות היממה כשתדירותם משתנה בהתאם לשעות היום ולכן כדאי לשאול בתחנת האוטובוס לגבי זמני היציאה. בנוסף, ניתן להגיע לעיר באמצעות רכבת היוצאת משדה התעופה ומגיעה למרכז העיר קייב. חברת האוטובוסים Atass היא גם זו שמפעילה את כל הקווים שעוזבים את קייב ומקשרים אותה עם ערים נוספים בכל רחבי אוקראינה.

 דרך נוספת להגיע למרכז העיר היא על ידי מוניות. ניתן להשכיר מונית בכניסה לטרמינל B והנסיעה למרכז קייב אורכת כ-40 דקות. מספר חברות להשכרת רכב פועלות בנמל התעופה של קייב וניתן גם להשכיר דרכן רכבים פרטיים ולהתנייד בקייב בצורה עצמאית. 
טיסות לאודסה
אודסה היא עיר נמל אוקראינית פופולרית מאוד לנופש, אשר שוכנת על גדות הים השחור. העיר היא הרביעית בגודלה במדינה בעלת מזג אוויר יבש יחסית, עם ממוצע טמפרטורות של מינוס שתי מעלות בינואר ומגיעה עד לעשרים ושתיים מעלות ביולי.
טיסות לאודסה ניתן להזמין במשך כל ימות השנה, אך עקב מזג האוויר באזור, מומלץ מאוד לבקר שם דווקא בחודשי הקיץ, כאשר מזג האוויר נעים יותר לטיולים. אין טיסות לאודסה ישירות מישראל, אך ניתן לרכוש כרטיסי טיסה לעיר עם  החברות UIA ,British Airways ,Aerosvit ,Airlinesut ואפילו אל על, כאשר הטיסה תכלול עצירות ביניים.

משך טיסה לאודסה הוא כשעתיים וחצי בממוצע, כך שמדובר על יעד קרוב יחסית מבחינת זמני הגעה ולכן גם מאוד נוח. טיסות זולות לאודסה ניתן למצוא בחברות המתמחות בטיסות שכר.

שדה תעופה ודרכי הגעה

שדה התעופה באודסה הוא הנמל השני בגודלו באוקראינה, ומרוחק מהעיר 6 ק"מ בלבד, ניתן להשתמש במוניות, אוטובוסים או שירות השכרת רכבים בכדי להגיע לעיר. בעיר ניתן לסייר עם סוכנויות נסיעות, כך שמבחינת הניידות וההתמצאות קל להתנייד. כמובן שישנה תחבורה ציבורית מפותחת, אך ניתן גם להתנייד במוניות או אפילו עם חברות שירותי הנוסעים היהודיות, הפזורות ברחבי העיר עבור התיירים הישראלים והיהודים שפוקדים אותה בקביעות.