טיסות לאיטליה
טיסות זולות לאיטליה
הרשמה לדילים בתיירות, פנאי ונופש - עד 50% חסכון ישירות למייל / sms

מידע כללי על איטליה

60 מיליון איטלקים זוכים להנות מנופיה של איטליה בכל יום ויום. מדינת המגף מחולקת לכמה איזורים – צפון, מרכז, דרום, האי סיציליה ויתר האיים. איזור צפון איטליה הוא אחד האיזורים היפים במדינה, מאגם גארדה ואתרי הנופש הסמוכים לו ועד לסקי באלפים האיטלקיים, ממילאנו על מעצבי האופנה שעובדים בה, הדוגמניות שמסיירות ברחובותיה והאלגנטיות האיטלקית שנשפכת מבתיה ועד לונציה עיר התעלות – אחת הערים המרתקות ביותר באירופה, טורינו וורונה – מקום מושבם של רומיאו ויוליה. הרי הדולומיטים הקסומים מספקים הרבה ירוק בעיניים וטיול בין העיירות באיזור יגלה תרבות איטלקית עשירה של אוכל, שתייה, מוזיקה ואמנות.

איזור מרכז איטליה הוא איזור הכולל את רומא וסביבותיה וכל הזמנת כרטיסי טיסה לאיטליה חייבת לכלול גם ביקור ברומא, על הקולוסיאום, הכיכרות המיתולוגיות והמזרקה העתיקה. מי שמבקש לטעום קצת מחיי הכפר האיטלקים חייב לעצמו ביקור בחבל טוסקנה הקסום, שופע כרמים, יקבים, מטעי זיתים ובתי וילה איטלקים שעליהם נכתבו ספרים רבי מכר. עיירות טוסקנה מציעות בתי קפה אותנטיים, שווקים ציוריים בהם נמכרת תוצרת איטלקית משובחת וכנסיות עתיקות. איזור דרום איטליה מציע לתייר הישראלי המזמין טיסה לאיטליה בכל ימות השנה את חורבות פומפיי העתיקה ואת נאפולי, על הר הגעש הסמוך לה ומזג האוויר שטוף השמש. לבסוף, איטליה היא גם ארץ של איים ובדרומה ניתן למצוא את סיציליה – עם תרבות האוכל המיוחדת, המוזיקה המשמחת והחופים הכחולים וכן את פלרמו וסרדיניה.

טיסות לאיטליה

אינספור טיסות לאיטליה ממריאות מנמל התעופה בן גוריון מידי שבוע. חברות התעופה אל-על, ארקיע, ישראייר וסן דור הישראליות מציעות כולן טיסות לאיטליה במחירים משתנים לפי מבצעי החברות לאורך השנה. בנוסף, חברת התעופה האיטלקית אל-איטליה וכן חברות תעופה נוספות כמו לופטהאנזה נוחתות בשדות התעופה שבערים הגדולות של איטליה. משך טיסה לאיטליה כארבע שעות, בהתאם לעיר בה היא נוחתת.

שדה התעופה

באיטליה שדות תעופה רבים – העיקריים שבהם ממוקמים ברומא, מילאנו ונפולי. ברומא, נוחתות טיסות לאיטליה בשדה התעופה פיומיצ'ינו, או בשמו הרשמי שדה התעופה ליאונרדו דה וינצ'י. שדה תעופה משמש אנשים שהזמינו כרטיסי טיסה לאיטליה בכל ימות השנה וממשיכים לערים נוספות בתוך שטחה או מחוצה לה. בנוסף, מגיעות לשדה התעופה טיסות זולות לאיטליה וטיסות צ'רטר בקצב יומיומי. שדה תעופה נוסף אליו מגיעות טיסות לאיטליה מישראל הוא שדה התעופה במילאנו – מלפאנסה, הוא שדה התעופה המשמש את מי שמזמין טיסה לאיטליה כדי לבקר בעיקר בצפונה, להנות מחופשת סקי באלפים או לבקר בבירת האופנה מילאנו. שדה תעופה בינוני נוסף הוא שדה התעופה בנפולי, אליו מגיעות טיסות לאיטליה מישראל בעיקר בתקופות השיא וכן טיסות זולות לאיטליה וטיסות צ'רטר. ישנם גם שדות תעופה בורונה, למציה וברנדיסי אך אלו שדות תעופה קטנים שאליהם כמעט ולא מגיעות טיסות לאיטליה מישראל. כל שדות התעופה בהם נוחתת טיסה לאיטליה מישראל משופעים באמצעי תחבורה נוחים להגעה למרכז הערים, בשירותי תיירות, חנויות, מסעדות ובתי קפה. איזור דרום איטליה מציע לתייר הישראלי המזמין טיסה לאיטליה בכל ימות השנה את חורבות פומפיי העתיקה ואת נאפולי, על הר הגעש הסמוך לה ומזג האוויר שטוף השמש. לבסוף, איטליה היא גם ארץ של איים ובדרומה ניתן למצוא את סיציליה – עם תרבות האוכל המיוחדת, המוזיקה המשמחת והחופים הכחולים וכן את פלרמו וסרדיניה.

מתי כדאי לנסוע לאיטליה?

טיסות לאיטליה מתמלאות בקצב מהיר לאורך כל ימות השנה. מדינת המגף היא מדינה בעלת מזג אוויר ים תיכוני קלאסי כך שמי שמחפש חופשה קיצית חמימה ימצא שאיטליה היא אופציה מתאימה מאד. בחורף איטליה קרירה ולצד ימי גשם אירופאיים תדירים למדי ניתן להנות גם משמש חורפית נעימה ורוח בריזה איטלקית שמאפשרת לתייר לסייר בלי כל בעיה בין האתרים השונים. בקיץ ניתן למצוא טיסות זולות לאיטליה כחלק מחבילות נופש או כטיסות צ'רטר.

ההגעה לאיטליה

משך טיסה לאיטליה מישראל נמשך, כאמור, כארבע שעות – תלוי בשדה התעופה בו נוחתים. כל שדות התעופה באיטליה מקושרים לערים הסמוכות להם על ידי אוטובוסים ורכבות, שאטלים שמציעים בתי המלון השונים אשר אוספים את התיירים משדה התעופה ומפזרים אותם ללא כל תמורה בפתחי בתי המלון שבערים. רשת הרכבות האיטלקית יעילה ביותר ומקשרת בין הערים הגדולות כמו גם עוצרת בערים קטנות לאורך קו המסלול שלהן. עם זאת, הדרך המומלצת ביותר לראות את האיזורים הכפריים של איטליה היא על ידי השכרת רכב פרטי ונסיעה בין הכפרים ועיירות – כך לדוגמה בחבל טוסקנה או באיזור הרי הדולמיטים. בתוך הערים האיטלקיות הולכים ברגל, והרבה. האוטובוסים עוצרים בחניונים בכניסה לערים והמטיילים הולכים ברגל בין סמטאות העיר. זוהי גם הדרך הטובה ביותר לחוות את ערי ארץ המגף.
המשך קריאה»

מי שהתעניין ביעד זה, התעניין גם ב:

יעדים נפוצים באיטליה

טיסות לרומא
בירת איטליה היא יעד מועדף בקרב ישראלים בכל ימות השנה ולכן טיסות לרומא נוחתות באחד משני שדות התעופה הסמוכים לעיר מספר פעמים בשבוע. חברות התעופה שמציעות טיסות לרומא הן אל-על, ארקיע, סאן דור וישראייר הישראליות, כמו גם חברות זרות – ביניהן אל-איטליה ולופטהאנזה. משך טיסה לרומא הוא כ-4 שעות ולרוב נוחתים ישראלים שרכשו כרטיסי טיסה לרומא בנמל התעופה פיומיצ'ינו (Fiumicino) ואילו טיסות זולות לרומא, ביניהן טיסות צ'ארטר, נוחתות בנמל התעופה Ciampino.

נמל התעופה ברומא

נמל התעופה פיומיצ'ינו – או בשמו החדש "ליאונרדו דה וינצ'י" - הוא כאמור נמל התעופה הגדול והעיקרי ברומא. הנמל המשופץ ממוקם כ-25 קילומטרים מהעיר ומכיל שלושה טרמינלים. טרמינל 5 – הטרמינל החדש שנבנה לאחרונה, הוא הטרמינל אליו מגיעות טיסות מכל רחבי העולם. טיסות לרומא מישראל של חברת אל-על אינן נוחתות בטרמינל זה, אך ממריאות ממנו בחזרה לארץ. מי שנוחת לאחר טיסה לרומא יוכל להנות משדה תעופה מודרני, נקי ומרווח, שיש בו את כל השירותים הדרושים – כולל איזור קניות ומזון גדול ומגוון.

טיסות זולות לרומא נוחתות בעיקר בשדה התעופה Ciampino שנמצא כ-15 קילומטרים ממרכז העיר. שדה התעופה הזה נחשב קטן יותר ואינו מציע את המרחב ומגוון השירותים שקיימים בשדה התעופה פיומיצ'ינו. מי שהזמין טיסות זולות לרומא ואמור לנחות בשדה תעופה זה צריך למצוא כיצד להגיע למרכז העיר, שכן אין בשדה התעופה תחנת רכבת מסודרת.

מתי כדאי לנסוע לרומא?

האקלים הנוח, אשר דומה מאד לאקלים הישראלי, מאפשר להזמין טיסות לרומא במהלך כל ימות השנה, כשמחירי טיסה לרומא אינם משתנים בצורה דרסטית במהלך חודשי החורף. העונה המומלצת לביקור ברומא הינה האביב, אז מזג האוויר מתון ונעים, גשמים קלים יכולים להפתיע מידי פעם בפעם, אך לרוב מדובר בטיול מתחת לקרני השמש הנעימה. בקיץ עלולים רבים למצוא את עצמם תחת השמש הקופחת האיטלקית ובחורף, להיקלע לגשמים עזים – למרות זאת, מזג האוויר ברומא נותר נוח בדרך כלל.

ההגעה לרומא

טיסות לרומא נוחתות כאמור בעיקר בשדה התעופה פיומיצ'ינו, שהדרך ממנו אל מרכז העיר קלה ונוחה. רכבת "לאונרדו אקספרס" מגיעה בכל היום לתחנת טרמיני במרכז רומא. הרכבת יוצאת משדה התעופה למרכז העיר בכל חצי שעה אך חשוב לדעת שישנה הפסקת פעילות בשעות הלילה.
אוטובוסים הם אמצעי תחבורה נוח משדה התעופה אל מרכז העיר, אך פחות פופולרי מהרכבת, ישנם מספר קווים הנוסעים בין מרכז רומא לשדה התעופה והם יוצאים בתדירות של כ-20 דקות. מי שנוחת לאחר טיסה לרומא בשעות הלילה יוכל למצוא קו אוטובוס מיוחד שמגיע למספר תחנות מרכזיות בעיר. דרך נוספת להגיע למרכז העיר היא מוניות ושאטלים המפזרים את התיירים בבתי המלון.
טיסות למילאנו
מילאנו נחשבת לאחת מבירות האופנה של אירופה, לצד פאריז ולונדון. שבוע האופנה של מילאנו סוחף אליו אלפי מבקרים בכל מספר חודשים, ביניהם אושיות אופנה, דוגמניות ומעצבים רבים. מילאנו היא גם המקום בו מתכנסים מעצבים צעירים רבים שמחפשים להם דריסת רגל בעולם האופנה האירופאי. 
לא רק אופנה יש למילאנו להציע. מילאנו היא העיר השנייה בגודלה באיטליה ונחשבת ללא ספק לבירת תרבות ואמנות מובילה. בירת חבל לומברדיה המספקת את שער הכניסה לאיזור צפון איטליה, מציעה לתייר אינספור גלריות, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות, כמו גם בוטיקים וחנויות יוקרה של מיטב המעצבים האיטלקיים ומעצבי העל מכל רחבי העולם. 

בין האטרקציות הבולטות במילאנו ניתן למצוא את הקתדרלת הדומו העתיקה, שהיא אחד הסמלים הבלתי מעורערים של העיר, כנסיית סנטה מריה דה לה גראצי בה ניתן לראות את ציור הסעודה האחרונה של ליאונרדו דה וינצ'י, בית האופרה המפורסם של מילאנו – הטיאטרו א-לה סקאלה, פסל הפרש של ליאונרדו דה וינצ'י ורחוב מונטה נפוליטנה – המכה של מעצבי העל ומרכז האופנה הגדול של מילאנו. בנוסף כדאי לבקר בגלריה ויטוריו עמנואלה המקשרת בין הדומו ובין בית האופרה לה-סקאלה והוא אחד ממרכזי הקניות היוקרתיים והמפוארים ביותר באירופה. 

מילאנו עמוסה במועדוני לילה, מסעדות המציעות אוכל איטלקי אותנטי לצד מסעדות גורמה יוקרתיות ואלגנטיות, בתי קפה קטנים וחנויות יין ואוכל. מי שביקר במילאנו במהלך כמה ימים ומבקש לצאת קצת אל האיזור הכפרי המקיף אותה, ימצא אינספור עיירות קטנות המציעות קתדרלות ציוריות, שווקים ססגוניים ואווירה איטלקית משמחת. 

מילאנו היא גם בירת כדורגל ומי שחובב את הספורט התזזיתי יוכל לבקר באיצטדיוני קבוצות מילאן ואינטר וללמוד על מורשת מועדוני הכדורגל המצליחים של העיר. מי שמזמין טיסות למילאנו יוכל למצוא בה גם מלונות יוקרה רבים, רשתות מלונאות מוכרות וכן מלונות בוטיק מעוצבים כיאה לבירת אופנה –אם אנחנו מתכוונים לבקר במילאנו בסמוך לאחד משבועות האופנה המתקיימים בעיר חשוב להזמין מקומות מספיק זמן מראש. 
טיסות לורונה
טיסות לורונה שבצפון איטליה ממריאות לישראל במהלך כל ימות השנה. חברות התעופה שמציעות כרטיסי טיסה לורונה הן ישראייר, ארקיע וסאן דור הישראליות ולצידן ניתן להזמין טיסות לורונה מחברות זרות כמו Small Planet, Neos, ו-Meridiana Fly. במהלך חודשי הקיץ ניתן למצוא טיסות זולות לורונה של מרבית חברות התעופה המצויינות כאן, במסגרת חבילות נופש או טיסות צ'ארטר. משך טיסה לורונה הוא כארבע שעות וחמישים דקות בממוצע.

שדה התעופה

שדה התעופה של ורונה הוא שדה קטן יחסית, אליו מגיעות טיסות זולות לורונה מישראל ומיעדים אחרים בעיקר בימות הקיץ, כמו גם טיסות לורונה שמתקיימות באופן סדיר לאורך כל השנה מיעדים באירופה ומחוצה לה. שמו המלא של שדה התעופה הוא ואלריו קאטולו (Velerio Catullo) והוא מאכלס טרמינל טיסות אחד.

מי שמגיע על גבי טיסה לורונה יכול לנסוע לעיר באמצעות שירות אוטובוסים שיוצא בכל מספר דקות מהטרמינל בשדה התעופה ומביא את התיירים לעיר, מרחק של כ-5 קילומטרים בלבד, בדקות ספורות. בנוסף, רבים מעדיפים להשכיר רכב ולהמשיך משדה התעופה על הכביש המחבר בין הנמל לעיר ורונה וליעדים אחרים בצפון איטליה. שדה התעופה של ורונה אמנם משמש טיסות לורונה מכל רחבי העולם אבל הוא שדה ששירותי התיירות והבילוי בו מוגבלים – בתי הקפה והמסעדות מעטים ואין חנויות דיוטי פרי מפוארות.

מתי כדאי לנסוע לורונה?

העונה המומלצת לביקור בורונה היא עונת הקיץ, אז השמש מחממת את אזור צפון איטליה והקור האירופאי שמגיע מהאלפים נעלם. בתקופה זו מציעות חברות התעופה טיסות זולות לורונה וכן טיסות לורונה במסגרת חבילות נופש הכוללות גם מקום לינה ושירותים נוספים. גם עונת הסתיו היא עונה שבה ורונה במיטבה, אך מי שמזמין כרטיסי טיסה לורונה בעונה זו כדאי שיצטייד בבגדים חמימים ובמטריה.

ההגעה לורונה

שדה התעופה של ורונה משרת נוסעים המגיעים על גבי טיסות לורונה מכל רחבי אירופה. בין העיר ורונה ושדה התעופה ישנו קו אוטובוסים שנוסע באופן קבוע ויוצא מהעיר או מהשדה בכל כמה דקות. מחיר כרטיס נסיעה באוטובוס הוא כ-4 יורו. דרך נוספת להגיע לורונה משדה התעופה היא באמצעות שירות מוניות יעיל למדי המוביל נוסעים למרכז ורונה באופן קבוע והנסיעה אורכת כחצי שעה.
טיסות לונציה
ונציה היא עיר שבצפון לאיטליה. הביקוש של כרטיסי טיסה לונציה הוא קבוע, נתון שמסביר את מיליוני התיירים הפוקדים את העיר בכל שנה. חשוב להדגיש, ונציה היא לא עיר גדולה, אך בהחלט מרשימה. ניתן לסייר בעיר בהליכה רגלית או לנוע בעזרת טקסי מים, אוטובוס מים, גונדולות וסירות מנוע, כדי להגיע מנקודה אל נקודה.
אז מה כדאי לעשות ואיפה מומלץ לבקר בעיר? כיכר סן מרקו, האיים בוראנו ומורנו אליהם ניתן להגיע בשיט מונציה, שיט בגונדולות בעיקר בשעות הערב המשקפות את ההוויה הייחודית של העיר. מידי שנה בחודש פברואר, מתקיים פסטיבל המסכות. במהלך אוגוסט ספטמבר מתקיים פסטיבל הסרטים והביאנלה של ונציה.

מבחינת קולינארית, האוכל בונציה טעים מאד. חשוב להדגיש כי העיר עצמה מאד יקרה עקב כמות התיירים הפוקדים אותה. לא מומלץ להיכנס למסעדה אשר אינה מציגה תפריט באנגלית. כמו כן, היין, הקפה, הגלידה ושאר הקינוחים הם חלק בלתי נפרד מהארוחה ולא כדאי לוותר עליהם.

ממה חשוב להיזהר? כמות התיירים מזמנת לעיר כייסים מנוסים, לכן מומלץ לנקוט משנה זהירות.
ונציה נחשבת לאחת הערים הרומנטיות בעולם, שעות אחה"צ לקראת שקיעה מעניקות לעיר צבע ואווירה ייחודית. בסמטאות הקטנות של העיר, ניתן למצוא חנויות יוקרתיות של מעצבי על. 
בדרך כלל ונציה היא עיר שמגיעים אליה במטרה לשלב יעדים נוספים בצפון איטליה כמו אגם גרדה והדולומיטים. לסיכום, ונציה היא עיר רומנטית וקסומה אשר מציעה טיול קצת שונה מעיר מרכזית באירופה. 

יעדים נוספים באיטליה

לרשימת היעדים המלאה»