טיסות לרוסיה
טיסות זולות לרוסיה
הרשמה לדילים בתיירות, פנאי ונופש - עד 50% חסכון ישירות למייל / sms

מידע כללי על רוסיה

הביקור ברוסיה מומלץ בחודשי הקיץ כשהימים יחסית ארוכים ומזג האוויר נוח. במהלך חודשי החורף, לא פעם הניידות מוגבלת עקב סופות השלגים שמאפיינות את החורף הרוסי. את הביקור הראשון ברוסיה מומלץ להקדיש למוסקבה ולסנט פטרסבורג היפיפיות, שלכל אחת מהן בנפרד צריך שבוע ימים כדי להספיק להכירן מקרוב.

טיסה לרוסיה

רוסיה היא המדינה הגדולה בעולם מבחינת שטח. כתוצאה מכך, לצד היסטוריה עשירה ומרתקת, יש בה שלל אתרים ואטרקציות להציע לתיירים. טיסה לרוסיה מתל אביב נמשכת קרוב ל-3 וחצי שעות. טיסות לרוסיה מתל אביב יוצאות הן על בסיס יומי וקבוע והן במסגרת טיסות צ'ארטר.
החברות שמציעות שירות של טיסות לרוסיה הן אל על, ישראייר, ארקיע, Transaero ו- Earoflot. בעונת הקיץ עקב תנועת תיירים מוגברת מרוסיה לארץ, ניתן למצוא לא מעט דילים שמציעים טיסות זולות לרוסיה. ישנן טיסות זולות לרוסיה שעוברות דרך יעד ביניים כגון טורקיה.
העיקרון של אותן טיסות זולות לרוסיה זה חיבור בין מספר טיסות קטנות יותר בגלל שיקולים כלכליים. טיסה לרוסיה בשילוב נחיתת ביניים אמנם מאריכה את הטיסה בשעה וחצי, אבל המחיר בהתאם. ברוב המקרים כשמדברים על טיסה לרוסיה הכוונה לנחיתה במוסקבה או בסנט פטרסבורג.
רכישת כרטיס טיסה לרוסיה ניתן לבצע באמצעות האינטרנט או באמצעות סוכני נסיעות בסניפי איסתא השונים. חלק גדול מקהילת העולים הרוסים בארץ מנצל את קשריו במדינת המוצא על מנת לרכוש כרטיסי טיסה זולים לרוסיה דרך המכרים והקרובים במוסקבה. לעיתים שווה לרכוש כרטיס טיסה לרוסיה עם חלון זמנים פתוח לחזרה כדי לא להרגיש לחוצים להספיק לבקר בכל יעדי התיירות שיש לה להציע.

שדות תעופה ודרכי הגעה

רובן המכריע של הטיסות היוצאות לעבר רוסיה מהארץ נוחתות במוסקבה. חשוב לדעת כי ישנם 3 שדות תעופה בינ"ל פעילים במוסקבה בלבד, שאליהן יוצאות הטיסות מהארץ. כדאי לוודא מראש באיזה שדה אתם מיועדים לנחות שכן מרחקי הנסיעה מכל אחד מהם אל מרכז העיר שונים משמעותית. מבחינת שירותי תחבורה אל ומהשדה, כמעט בכל השדות במדינה ניתן למצוא שרותי הסעה ציבוריים לצד שירותים משודרגים בדמות מוניות והשכרת רכבים.
המשך קריאה»

מי שהתעניין ביעד זה, התעניין גם ב:

יעדים נפוצים ברוסיה

טיסות למוסקבה
טיסות למוסקבה עוזבות את ישראל מספר פעמים בשבוע. חברות התעופה אל-על, ישראייר וארקיע הישראליות מציעות כולן טיסות למוסקבה במהלך כל עונות השנה, כשתדירות הטיסות משתנה בהתאם לביקוש. חברות תעופה זרות מציעות גם הן כרטיסי טיסה למוסקבה ובין החברות האלו ניתן למצוא את Transaero ו-Euroflot. משך טיסה למוסקבה הינו כ-4 שעות בממוצע.

שדה התעופה

שדה התעופה שדה התעופה דומודדובו (Domodedovo) משמש את כל חברות התעופה המציעות טיסות למוסקבה. זהו שדה התעופה הבינלאומי העיקרי של רוסיה, לצד שדה התעופה בסנט פטרסבורג. שדה התעופה ממוקם כ-40 קילומטרים מדרום למוסקבה וניתן להגיע אל העיר תחנת הרכבת הסמוכה, שירותי אוטובוסים וכמובן באמצעות השכרת רכב פרטי. 

דומודדובו כולל שני טרמינלים ששוכנים בבניין אחד ומחולקים לטרמינל בו נוחתות טיסות למוסקבה מיעדים שמחוץ לרוסיה וטרמינל נוסף לטיסות פנימיות. בשני הטרמינלים דוכני צ'ק אין רבים ולכן אין בשדה התעופה תחושת צפיפות. בנוסף, לבאי טיסות למוסקבה הנוחתות בשדה התעופה הזה יש את כל השירותים האפשריים הדרושים לפתוח את הטיול – ממסעדות ובתי קפה, בתי מלון הסמוכים לשדה, שירותי השכרת רכב, משרדי תיירות וחנויות.

מתי כדאי לנסוע למוסקבה?

טיסות למוסקבה יוצאות מישראל בתדירות משתנה במשך כל ימות השנה. ניתן לרכוש כרטיסי טיסה זולים של חברות תעופה ישראליות וזרות בעיקר בחודשי הקיץ, מאוגוסט עד אוקטובר, אז מוצעים טיולים רבים למוסקבה ולרוסיה בכלל ונפתחת רשמית עונת התיירות הרוסית. במהלך שאר חודשי השנה ובעיקר בתקופת החורף הארוכה, ביקור במוסקבה הוא ביקור בין ערימות שלג, גשמים סוחפים וקור עז ואינו מומלץ למי שרוצה את החופש להסתובב בין האטרקציות השונות ולהנות מטיול מושלם ויבש.

ההגעה למוסקבה

מי שמגיע לביקור רוסיה באמצעות טיסה למוסקבה יוכל לעלות על רכבת ה-Aeroexpress שמקשרת בין שדה התעופה דומודדובו ובין מרכז העיר. הרכבת עוצרת בתחנת פאבלטסקי במרכז מוסקבה ועושה זאת תוך מסע של כ-40 דקות בממוצע. 

משדה התעופה יוצאים גם אוטובוסים לחלקים שונים במוסקבה ובעיקר לצד הדרומי של העיר, שם נמצאת תחנת האוטובוס דומודדבסקאיה. משך הנסיעה לתחנה זו משדה התעופה הוא כ-30 דקות. מטיילים שמעדיפים להתנייד בתוך העיר באמצעות מכונית, יוכלו להשכיר אחת במשרדי השכרת הרכבים הממוקמים בשדה התעופה. 

בתוך העיר ניתן לנוע ממקום למקום בקלות באמצעות חשמליות ותחנות הרכבת התחתית של מוסקבה – המטרו. חשוב לדעת שתחנות המטרו משופעות בכייסים שאורבים בעיקר לתיירים ולכן כדאי לשמור היטב על החפצים הפרטיים או להימנע מנסיעות בזמני הלחץ. 
טיסות לסנט פטרסבורג
כשהלחץ בעבודה עולה, השגרה מעיקה, והעייפות לא מרפה - כנראה שהדרך הטובה ביותר להשיב לעצמכם קצת כוחות היא פשוט לצאת לחופשה בסנט פטרסבורג. בניגוד למה שרובנו חושבים - שום אסון נורא ואיום לא יקרה בעבודה אם ניעדר ממנה למשך כמה ימים. גם הילדים יישארו כפי הנראה בחיים, ואפילו ימצא לבטח מי שישקה את העציצים...

יעדים נוספים ברוסיה

לרשימת היעדים המלאה»