ניו יורק היא אחת הערים המפורסמות בעולם אם לא המפורסמת מבניהן. זוהי עיר תוססת, דינאמית ונוצצת, המהווה מרכז השפעה עולמי לכלכלה, תקשורת, תרבות, בידור ואופנה. לתיירים ולמקומיים יש הרבה מאוד אטרקציות מעניינות בעיר, בכל תחום ובכל סגנון. מרגע ההגעה לעיר ועד העזיבה, התחושה היא של הימצאות בעולם אחר, בעל קצב ואווירה המיוחדים לו. העיר נותנת למבקרים פרופורציה חדשה, במימדים העצומים קרא עוד...

ניו יורק מתאימה ל:

מידע כללי על ניו יורק

  • מזג אויר: שלג כבד -2°

  • מטבע: דולר אמריקאי

  • שעה מקומית:04:50

  • שפה: אנגלית

  • חשמל:120V

  • משך טיסה:11:30

ניו יורק היא אחת הערים המפורסמות בעולם אם לא המפורסמת מבניהן. זוהי עיר תוססת, דינאמית ונוצצת, המהווה מרכז השפעה עולמי לכלכלה, תקשורת, תרבות, בידור ואופנה. לתיירים ולמקומיים יש הרבה מאוד אטרקציות מעניינות בעיר, בכל תחום ובכל סגנון. מרגע ההגעה לעיר ועד העזיבה, התחושה היא של הימצאות בעולם אחר, בעל קצב ואווירה המיוחדים לו. העיר נותנת למבקרים פרופורציה חדשה, במימדים העצומים שלה, בשטח ובגובה המפליא של גורדי השחקים. המבקרים חווים תחושה של התרגשות הדומה לביקור באחד מפלאי תבל. אחד השמות של ניו יורק הוא לא סתם "העיר שלא ישנה", אין בה רגע אחד משעמם – התחבורה הציבורית, מרכזי הקניות הגדולים, מסעדות השף והמוזיאונים, רובם פועלים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.


לניו יורק היסטוריה ארוכה ומרובת אירועים משמעותיים המיוצגים בשלל מבנים, פסלים ומוזיאונים הפזורים ברחבי העיר. בעבר, לפני הגעת המתיישבים הראשונים מאירופה במאה ה-17, חיו באזור ילידים אינדיאנים, אשר נכבשו על ידי ההולנדים ואחר כך על ידי הבריטים.  גם הכרזת העצמאות, אשר שחררה את ארה"ב מידי הבריטים, התרחשה בעיר. כל אלו השאירו חותם משמעותי על העיר ניו יורק. לכל אורך ההיסטוריה, העיר היוותה עיר נמל מרכזית, אליה הגיעו מהגרים ממגוון מדינות ותרבויות שונות. כור ההיתוך הרב תרבותי שנוצר, אחראי לכך שתושבי העיר מפורסמים באופיים הייחודי, הבא לידי ביטוי ביחס חם ואמיתי כלפי הזולת. לתושבים מבטא ייחודי וחזק המושפע מאיטלקית, יידיש ושפות מזרח אירופה. תושבי העיר עוסקים במקצועות חופשיים הקשורים לתחומי הכלכלה, התיירות והבידור, ורמת החיים בעיר נחשבת מאוד גבוהה.


העיר ניו יורק גם ייחודית בגיאוגרפיה ובדמוגרפיה שלה כאשר היא משתרעת על פני שטח עצום של כ- 800 קמ"ר אדמה ועוד כ- 400 קמ"ר מים של שלושת הנהרות החוצים אותה, ומחלקים אותה לאיים. את האיים והיבשה מקשרים, מעל הנהרות רחבי הידיים, מספר גשרים מוניומנטאלים, שבעבר היו בין הגשרים הגדולים בעולם. העיר בנויה מחמישה רובעים – מנהטן, קווינס, ברוקלין, ברונקס וסטטן איילנד, והיא שוכנת על שלושה איים – מנהטן, סטטן איילנד ולונג איילנד, חוץ מרובע ברונקס, השוכן בעיקר על היבשה. אוכלוסיית העיר מונה מעל 8 מיליון תושבים, מספר העולה על מספר התושבים במדינות מסוימות. אוכלוסיית היהודים בעיר מונה כ- 650 אלף, הכמות הגדולה בעולם של יהודים בעיר אחת.

האקלים בניו יורק משתנה מאוד בין העונות. בחורף קר מאוד והעיר מתכסה שלג לבן, לעומת זאת, בקיץ חם ולח, לכן זמן הביקור האופטימאלי הוא בעונות המעבר. התחבורה הציבורית בניו יורק היא מהמתקדמות והנוחות לפי סטנדרטים בין לאומיים. בעיר שלושה שדות תעופה, שהופכים אותה לשער האווירי המרכזי של ארה"ב עם יותר ממאה מיליון נוסעים בשנה. הרכבת התחתית, היא הגדולה במספר התחנות בעולם, והיא מאפשרת להגיע בזריזות לכל נקודה בעיר בכל שעות היממה. מאחר שמספר הרכבות לכל קו הוא גדול, זמן ההמתנה לרכבת קצר מאוד, עובדה שהופכת אותה לכלי התחבורה המועדף בעיר. בנוסף לרכבת התחתית, אפשר גם לקחת אחת מאלפי המוניות הצהובות המאפיינות את העיר, מעט יקר, אך מחוץ לשעות העומס הנסיעה מהווה חוויה בפני עצמה.

בניו יורק מספר עצום של אתרים ואטרקציות, כשהרבה מהם פורסמו בעולם גם בעקבות השתתפותם באלפי הסרטים האמריקאים שצולמו בעיר. פסל החירות, הוא רק דוגמה אחת משלל רבות, אך הוא אחד מהחשובים בעיר. בתחום התרבותי והתקשורתי, כיכר טיימס, עם שלטי החוצות המוארים והבניינים הייחודיים המקיפים אותה, יפה מאוד למראה בעיקר בלילה. באזור הכיכר, המצויה במפגש הרחובות ברודווי ו-42, מאות מרכזים שונים בתחום הבידור והתיאטרון, אשר גם בהם ניו יורק מובילה. העיר ידועה גם במוזיאונים שמספרם עולה על כל עיר אחרת, כשהבולט מבניהם הוא המוזיאון לאומנות מודרנית החשוב בעולם. כמו כן, בעיר פארקים רבים, אך הסנטרל פארק, הוא המפורסם והעשיר ביותר באטרקציות ומצויים בו גני חיות, מופעים, מוזיאונים, בתי מלון ומשטח החלקה על הקרח, אך גם מקום שקט וירוק לנוח.

לסיכום, ניו יורק היא עיר שתמיד מתגעגעים לחזור אליה, גם מפני שנהנים ממה שרואים וגם כי יש עוד הרבה מאוד מה לראות. מתחת לקו הרקיע המהפנט של גורדי השחקים, מצוי עושר של מוזיאונים מפורסמים, מסעדות שף ותיאטראות. אך למעשה, כל היבט בעיר מהווה אטרקציה ייחודית בפני עצמו. כדי לראות את רוב מה שיש לעיר להציע, יידרשו לכם מספר חודשים מלאים. עם זאת, יש מספר אטרקציות מרכזיות שאסור לפספס אפילו בביקור קצר.