מילאנו, העיר השנייה בגודלה באיטליה, ממוקמת במחוז לומברדיה שבצפון המדינה, והיא אף משמשת כבירת המחוז. במילאנו מתגוררים קרוב ל-1.7 מיליון אזרחים, ובמטרופולין העוטף את מילאנו חיים כ-4.5 מיליון אזרחים נוספים, מה שהופך אותה לאחד המטרופולינים הגדולים ביותר ביבשת אירופה. מילאנו, הנחשבת לשער הכלכלי של איטליה, מהווה מוקד תחבורתי מרכזי, המחבר את איטליה לצרפת ולשוויץ. המיקום האסטרטגי של העיר, לצד פיתוח העיר קרא עוד...

מילאנו מתאימה ל:

מידע כללי על מילאנו

  • מזג אויר: מעונן חלקית 8°

  • מטבע: אירו

  • שעה מקומית:21:42

  • שפה: איטלקית

  • חשמל:230V

  • משך טיסה:03:21

מילאנו, העיר השנייה בגודלה באיטליה, ממוקמת במחוז לומברדיה שבצפון המדינה, והיא אף משמשת כבירת המחוז. במילאנו מתגוררים קרוב ל-1.7 מיליון אזרחים, ובמטרופולין העוטף את מילאנו חיים כ-4.5 מיליון אזרחים נוספים, מה שהופך אותה לאחד המטרופולינים הגדולים ביותר ביבשת אירופה.

מילאנו, הנחשבת לשער הכלכלי של איטליה, מהווה מוקד תחבורתי מרכזי, המחבר את איטליה לצרפת ולשוויץ. המיקום האסטרטגי של העיר, לצד פיתוח העיר באזור מישורי פורה ושוקק מים, הפכו את מילאנו לאחת הערים החשובות ביותר באיטליה. העיר הוקמה כ-600 שנה לפני הספירה על ידי שבטים מסוימים שחיו באזור, ובשנת 222 לפני הספירה נכבשה על ידי האימפריה הרומית, והפכה לבירת הקיסרות הרומית.

בראשית המאה ה-11 לספירה, מילאנו הייתה עיר עצמאית שנשלטה על ידי דוכסים מבית ויסקונטי. לקראת סוף המאה ה-14 ועד לתחילת המאה ה-18, מילאנו היוותה עיר בירה לדוכסות מילאנו בשליטת בית ויסקונטי. במהלך המאות ה-15 וה-16, נכבשה מילאנו על ידי הצרפתים ואחר כך על ידי האוסטרים, והעיר אף סופחה לשטחה של צרפת במהלך המהפכה הצרפתית. רק באמצע המאה ה-19, לאחר סדרת מלחמות ארוכות, חזרה מילאנו לשליטת האיטלקים, ובכך הסתיימה תקופת השלטון האוסטרי בעיר.

לאורך כל תקופות ההיסטוריה, העיר מילאנו המשיכה לגדול ולצמוח, ובמהלך מלחמת העולם השנייה, הפציצו צבאות בעלות הברית את העיר בצורה כבדה מאוד, עד לידי חורבן של רוב המבנים בעיר, החל ממבנים היסטוריים ועד להשמדת כשליש מבתי המגורים בעיר. ההפצצות על העיר נמשכו גם לאחר שהצבא האיטלקי הודיע על כניעה, וזאת עקב ריבוי כוחות נאציים בשטח העיר. עם תום ההפצצות החלה העיר בתקופת שיקום שנמשכת עד לעצם היום הזה.

כיום, נחשבת מילאנו לעיר תיירותית מובילה באירופה, ובעיני רבים, היא נתפסת כבירת האופנה העולמית. מוקדי התיירות השונים במילאנו הם שילוב של חדשנות אופנתיות לצד יצירות אומנות ומונומנטים היסטוריים. כמו כן, העיר מאכלסת מספר רב של גלריות, מוזיאונים ואת בית האופרה המפורסם ביותר בעולם ה-"לה סקאלה".

מילאנו, המשתרעת על פני שטח עצום של כ-2,000 קמ"ר, מאכלסת בתחומה שני שדות תעופה גדולים, שאחד מהם מיועד לטיסות ארוכות טווח מרחבי העולם, והשני מיועד לטיסות ליעדים קרובים ברחבי אירופה. רכבת הפועלת 24 שעות ביממה, יוצאת מדי חצי שעה משדה התעופה הראשי במילאנו לכיוון מרכז העיר, ומאפשרת לכם להגיע אל העיר במהירות וביעילות בכל שעה. התשתית התחבורתית במילאנו מנוהלת על ידי גוף אחד, המפעיל את הרכבת התחתית (מטרו), חשמליות וקווי אוטובוסים רבים. רוב אמצעי התחבורה במילאנו פועלים החל מהשעה 6 בבוקר ועד לשעת חצות, וכרטיסי נסיעה נמכרים ברוב חנויות העיתונים הפזורים ברחובות הראשיים, בבתי קפה, וכמו כן, באמצעות מכונות אוטומטיות בתחנות השונות. הרכבת התחתית של מילאנו נחשבת לחמישית בגודלה באירופה, היא מאפשרת לנוסעים בה להגיע לכל רחבי העיר ביתר קלות ובנוחות מקסימאלית. בשל הזיהום האוויר הכבד ממנו "סובלת" מילאנו, הוכנסו תקנות חדשות בנוגע לנהיגה ברכב פרטי באזורים שונים ברחבי העיר, תקנות אלו מאלצות אתכם לשלם עבור כניסה עם רכב פרטי לאזורים נרחבים במרכז מילאנו, התקנות החדשות לצד תשתיות כבישים לא איכותיות לרכבים פרטיים, אמורים למנוע מכם לשכור רכב למטרות נופש במילאנו, ובכך להירתם למאמץ הסביבתי להפחתת זיהום האוויר בעיר.

מזג האוויר במילאנו מושפע באופן ישיר מפסגות ההרים של צפון איטליה. במהלך חודשי החורף, הטמפרטורה במילאנו עומדת על ממוצע של 13 מעלות, ובימים רבים במהלך החורף, אף יורדת אל מתחת לאפס. במהלך חודשי הקיץ, הטמפרטורה עומדת על 28 מעלות, ובימים חמים  במיוחד, אף עוברת את רף ה-30 מעלות. כמו ביתר חלקי איטליה, גם במילאנו אתם עלולים לפגוש מטר גשם בחודש מאי ובתחילת יוני. מזג האוויר האידיאלי שורר בעיר בין החודשים אפריל עד יוני ובספטמבר ואוקטובר.

עונת התיירות הפופולארית ביותר בעיר מתקיימת בתקופה הסמוכה לחג הפסחא (במהלך חודש אפריל). בעונה זו, היצע חדרי האירוח במלונות הרבים בעיר הולך ומצטמצם, ובאופן טבעי, מחירי המחייה והאירוח השונים בעיר עולים בהתאם, ולעיתים בצורה מוגזמת.

מילאנו, על שלל האטרקציות התיירותיות הנמצאות בה, מאפשרת לכל אחד ואחת מכם, ליהנות מחופשה מפנקת ותרבותית כאחד, בין אם אתם חובבי כדורגל, אופרה, תיאטרון או אופנה, במילאנו תמצאו את כל מה שאתם צריכים לחופשה גדולה מהחיים!